Teknik Özellikler

Panetti® iç hücre yapısı çapraz bağlı, amorf ve kapalı formdadır.

Üretim aşamasında oluşan patlama ile birlikte çapraz bağlı hücreler, soluduğumuz havayı içlerine alarak Panetti’yi oluştururlar. Panetti’nin ağırlığını hücre duvarları oluşturur.

Üretilen kapalı formda blokların ürün çeşidine göre uygun kalınlıkta kesilmesi esnasında yüzey hücreleri oluşur. Panetti® yüzey hücreleri çapraz bağlı, amorf ve açık formdadır.

Panetti® hücreleri hava ile dolu olduğundan 100 Kg/m³ ağırlığın tamamını hücre duvarları oluşturur. Hücre duvarlarındaki yapı ve hücrelerin boş olmasında dolayı Panetti® Isıyı taşımaz, iletimini geciktirerek düşük kalınlıklarda yüksek performanslı Isı Yalıtımı yapar.

Isıl İletim Katsayısı: 0,032 W/m.k – 0,042 W/m.k.

Panetti® Su Geçirimsizdir, su ve nemden etkilenmez. Kapiler su emme oranı %0’dır.
Buhar Geçirgenliği: µ 6697

Basınç Deformasyon değeri yüksek olan Panetti® yük altında kullanım için ideal bir yalıtım ürünüdür.
%10 Bağıl Deformasyondaki Basma Dayanımı: 90,3 kPa

Panetti® yüksek esnekliğe sahip, yırtılma direnci yüksek yalıtım ürünüdür.
Uzama: %140
Kopma Uzaması: 1,31 N/mm²

Panetti çalışma sıcaklığı -20ºC ile +110ºC arasındadır.

İnsan sağlığına zararlı bileşen içermeyen Panetti® yapılan RoHS testleri ile bu niteliğini belgelendirmiştir. Hücrelerinin içi zararlı gazlarla değil hava ile dolu olduğu için yaşam ortamlarında kullanımında canlı yaşamını tehdit eden hiçbir unsur bulunmamaktadır.

Panetti® antibakteriyel bir üründür. Bakteri ve mayt oluşumuna engel olduğu için kapalı ve neme maruz kalan ortamlarda kullanılabilir.

Panetti® iç hücre yapısı sayesinde Sesi Taşımaz. Hava Doğuşumlu seslerde ve Darbe doğuşumlu seslerde yüksek performans sağlayan Ses Yalıtımı ürünüdür.

Panetti® Hava Doğuşumlu seslerde ürün kalınlığına ve özelliğine göre STC 31dB – 38dB aralığında ses yalıtımı özelliğine sahiptir. Ürünlerin ?Rw değerleri 40dB üzerindedir.

Panetti® Darbe Doğuşumlu seslerde ürün kalınlığına ve özelliğine göre ?Lw 18dB – 22dB aralığında ses yalıtım özelliğine sahiptir.

  • Hava Doğuşumlu Ses Yalıtımı: STC 31dB – 38dB
  • Şap Altı Darbe Sesi Yalıtımı: ?Lw 21dB – 22dB
  • Parke Altı Darbe Sesi Yalıtımı: ?Lw 18dB – 19dB
  • Sistem Ses Yalıtım Sınıflandırması: IIC 55dB – 65dB